Zapraszamy na II Seminarium Muzealnicze, poświęcone prowadzeniu badań archiwalnych oraz wyników pierwszych kwerend, które odbędzie się 1 października 2016 roku (sobota) w godzinach od 11:00 do 14:00, na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu (ul. Sienkiewicza 30/32, sala 101, I piętro).

PROGRAM III SEMINARIUM MUZEALNICZEGO

11:00-11:30 – Powitanie uczestników Seminarium – dr hab. Tomasz F. de Rosset, prof. UMK

•     Prezentacja projektu portalu – Małgosia Baka-Theis

11:00-13:30 – Wystąpienia połączone z dyskusją:

• dr hab. Dariusz Dąbrowski, prof. UKW – Muzea w służbie cytatu na przykładzie Muzeum Chełmskiego Bractwa Bogurodzicowego
  • dr hab. Piotr Oliński, prof. UMK – (Metodyka pracy archiwalnej – uwagi dla historyków sztuki)
  • dr hab. Michał F. Woźniak, prof. UMK – Historyk sztuki w archiwum – kilka refleksji

13:30-14:00 – Sprawy organizacyjne

Zakończenie seminarium