1.04.2020

Toward a More Inclusive Digital Art History
Nabór tekstów Panorama, the online, open access journal of the Association of Historians of American Art
Termin: 15.04.2020 r.

Panorama: Journal of the Association of History of American Art zaprasza do składania propozycji artykułów (500 słów) poświęconych historii sztuki cyfrowej, które zostaną opublikowane w ramach nowej inicjatywy „Towards a More Inclusive Digital Art History”, wspieranej przez duży grant od Terra Foundation for American Art.

Panorama (journalpanorama.org) to pierwsza recenzowana, ogólnodostępna publikacja internetowa poświęcona sztuce amerykańskiej i szeroko rozumianej kulturze wizualnej i jest publikowane przez Biblioteki Uniwersytetu Minnesota.

Wybrani autorzy zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach Digital Humanities w Waszyngtonie, DC, w październiku 2020 r. Warsztaty te dadzą uczestnikom możliwość rozwijania projektów badawczych z zespołem redakcyjnym Panoramy i ekspertami w dziedzinie publikacji cyfrowych. Pierwszy artykuł z tej serii ukaże się w 2021 roku.

Propozycje należy przesyłać na adres journalpanorama@gmail.com z nagłówkiem “Digital Art History CFP response”.

Więcej informacji: https://editions.lib.umn.edu/panorama/article/cfp-terra-2-10-2020/

Home » Cybermuzeologia » Nabór tekstów do “Panorama: Journal of the Association of History of American Art”

Małgorzata Baka