Marcin Wilkowski, programista z Centru Kompetencji Cyfrowych Uniwersytetu Warszawskiego poprowadzi warsztaty pt. Budowanie i podstawowe analizowanie korpusów w tekstach muzealniczych za pomocą narzędzi CLARINu. Będą one poświęcone pracy korpusowej z tekstami muzealniczymi. Analiza korpusów może być przydatnym wsparciem tradycyjnych badań literatury muzealniczej, a narzędzia konsorcjum CLARIN-PL umożliwiają jej wykonywanie bez konieczności programowania.
Do udziału w warsztacie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby poznać podstawy analizy korpusowej oraz sprawdzić, czy nadaje się ona do wykorzystania w ich badaniach. Umiejętności programistyczne nie są wymagane. Organizatorzy zapewnią zestawy tekstów do analizy.

Warsztaty odbędą się 2. marca o godz. 10:00-11:00, na Wydziale Sztuk Pięknych, ul. Sienkiewicza 30/32, I piętro, sala komputerowa.

ZAPISY:
Od 14.02. o godz. 12:00!
W celu zapisania się wystarczy wskazać właściwe warsztaty, podać imię i nazwisko, numer kontaktowy i adres meilowy i przesłać na adres: muzeumpamieci@umk.pl

Więcej o warsztatach >>>

Marcin WILKOWSKI |https://wilkowski.org
Programista w Centrum Kompetencji Cyfrowych Uniwersytetu Warszawskiego/Laboratorium Cyfrowym Humanistyki UW, doktorant Instytutu Badań Literackich Państwowej Akademii Nauk. Interesuje
się historią cyfrową, archiwistyką Webu i innowacjami cyfrowymi w
sektorze kultury. 


Print Friendly, PDF & Email

Małgorzata Baka

Dodaj komentarz