Kolejne z bloku warsztatów poświęcone będą tworzeniu kolekcji cyfrowych i wystaw muzealnych za pomocą systemu Omeka. Warsztaty dedykowane są osobom zainteresowanym zdobyciem wiedzy i
umiejętności z zakresu budowy cyfrowych kolekcji muzealnych oraz
narracyjnych wystaw. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję samodzielnie dostosować szablon graficzny, dodać cyfrowe odwzorowania muzealiów wraz z metadanymi, a następnie osadzić je w kontekście, w ramach narracyjnych  ekspozycji.

Warsztaty poprowadzi dr Dominik Mirosław Piotrowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – doktor nauk humanistycznych z zakresu bibliologii i informatologii  oraz adiunkt biblioteczny w Bibliotece Uniwersyteckiej w Toruniu.  Jest autorem książki pt. CMS w bibliotekach. Open source’owe systemy zarządzania treścią jako platforma realizacji usług bibliotecznych oraz szeregu artykułów w czasopismach naukowych. Członek International Society for Knowledge Organization (ISKO). Interesuje się otwartoźródłowymi systemami zarządzania treścią, usługami informacyjnymi funkcjonującymi w modelu chmurowym, humanistyką cyfrową i kuratorstwem cyfrowym oraz otwartą nauką.

ZAPISY:
Od 14.02. o godz. 12:00!
W celu zapisania się wystarczy wskazać właściwe warsztaty, podać imię i nazwisko, numer kontaktowy i adres meilowy i przesłać na adres: muzeumpamieci@umk.pl

Więcej o warsztatach >>>

Małgorzata Baka