Zapraszamy na XIII Seminarium Muzealnicze, realizowane w ramach projektu “Muzeum w polskiej kulturze pamięci (do 1918 r.): wczesne instytucje muzealne wobec muzeologii cyfrowej”, które odbędzie się 15. grudnia 2018 r.,  tradycyjnie o godz. 11:00, na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu (ul. Sienkiewicza 30/32, s. 101).

XIII Seminarium Muzealnicze poświęcone będzie problematyce kolekcji i muzeów rzemiosła artystycznego na przełomie XIX i XX wieku. Gośćmi Seminarium będą: Alicja Kilijańska z Muzeum Narodowego w Krakowie oraz Ryszard Bobrow, kurator Zbiorów Sztuki Zdobniczej Muzeum Narodowego w Warszawie.

Spotkanie poprowadzi prof. Michał F. Woźniak.

Zapraszamy!

Zgłoszenia uczestnictwa jako słuchacz na adres: muzeumpamieci@umk.pl

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!


Alicja Kilijańska – absolwentka historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dyplom w prof. Piotra Krakowskiego w 1994 r. Od 1995 r. pracownik Muzeum Narodowego w Krakowie, zatrudniona w Dziale Rzemiosła Artystycznego i Kultury Materialnej, od 2000 r. pełni funkcję kierownika tego Działu, mając pod opieką zbiory złotnictwa, mebli i szkła. W latach 2003-2007 sekretarz Rady Muzeum II kadencji przy Muzeum Narodowym w Krakowie; 2003-2006 członek Kolegium Kustoszy MNK. Od 2005 r. wykładowca historii rzemiosła artystycznego i kultury materialnej w katedrze scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 2008 r. członek ICOM.

Ryszard Bobrow – kurator zbiorów sztuki zdobniczej Muzeum Narodowego w Warszawie.


Projekt realizowany z grantu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki 2016-2019


 

Sprawozdanie z seminarium

Print Friendly, PDF & Email

Małgorzata Baka