Lekarz, działacz społeczny, w latach 1906-1915 dyrektor (przewodniczący komisji) Muzeum Rzemiosł i Sztuki Stosowanej, wiceprezes i prezes Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, działacz Towarzystwa Popierania Przemysłu Ludowego, organizator tzw. Piątków Benniego. Benni był również ordynatorem oddziału chirurgicznego w Szpitalu Dzieciątka Jezus w Warszawie, a także współzałożycielem i pierwszym redaktorem czasopisma “Medycyna”.

Więcej na temat działalności Benniego zob. m.in.:

Jerzy Wojniłowicz, Karol Benni – wybitny tomaszowianin, [w:] Materiały sesji “Z dziejów Tomaszowa Maz.”, Tomaszów Mazowiecki 1988, s. 52-56

Na fotografii: fotografia Benniego z autografem, ok. 1880, źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_Benni#/media/File:Karol_Benni.jpg

[ato]