12.03.2018 | Małgorzata Baka

Konsorcjum DARIAH-PL wspólnie z DARIAH-DE oraz Muzeum Historii Polski organizują konferencję pt.: “Making Cultural Heritage Data Accessible and Reusable: Finding Best Practices”, która odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia 2018 roku w Warszawie.

Podstawowym celem organizowanej w ramach DARIAH Theme konferencji będzie ułatwienie współpracy między instytucjami kultury i dziedzictwa oraz badaczami z obszaru nauk humanistycznych. Główne potrzeby oraz bariery związane z realizacją wspólnych projektów instytucji naukowych i sektora GLAM w Polsce zostały określone w ramach przeprowadzonej przez DARIAH-PL, DARIAH-DE i Koalicję Otwartej Edukacji w roku 2016 serii warsztatów Public humanities and digital humanities: mutual inspiration and common (digital) tools. Tegoroczna konferencja pozwoli na wypracowanie praktycznych rozwiązań problemów dotyczących udostępniania i wykorzystywania danych dziedzictwa kulturowego w badaniach naukowych – zarówno na gruncie technicznym, jak i prawnym.

Zgłaszania propozycji wystąpień do 18. marca 2018, szczegóły na stronie organizatora: http://dariah.pl/wp-content/uploads/2018/02/CFP-Making-Cultural-Heritage-Data-Accessible-and-Reusable-Finding-Best-Practices.pdf

Więcej informacji dotyczących wydarzenia znajdą Państwo na stronie konferencji: http://dariahtheme2017.dariah.pl

[mb]


 

Print Friendly, PDF & Email

Małgorzata Baka

Dodaj komentarz