Zapraszamy na XIV Seminarium Muzealnicze, realizowane w ramach projektu “Muzeum w polskiej kulturze pamięci (do 1918 r.): wczesne instytucje muzealne wobec muzeologii cyfrowej”, które odbędzie się 26. stycznia 2019 r.,  tradycyjnie o godz. 11:00, na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu (ul. Sienkiewicza 30/32, s. 101).

Seminarium poświęcone będzie różnego rodzaju wystawom (krajowym, krajoznawczym, artystycznym, oświatowym, higienicznym, kościelnym, teatralnym i innym) oraz ich znaczeniu dla rozwoju muzealnictwa i kształtowania kultury pamięci. Seminarium poprowadzą Aldona Tołysz i Małgorzata Baka. O wystawach opowiedzą Małgorzata Wawrzak, Aldona Tołysz, Ewelina Bednarz Doiczmanowa, Tomasz de Rosset i Małgorzata Baka.

Zapraszamy!

Zgłoszenia uczestnictwa jako słuchacz na adres: muzeumpamieci@umk.pl

Projekt realizowany z grantu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki 2016-2019

Redaktor