Wystawa otwarta 2 grudnia 1911 r. w Krakowie została zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych. Jak pisano “Wystawa ta nie stanęła ana pożądanym przez nas poziomie, mimo to znaczenie jej przez to zupełnie nie upada. Wyniki ujemne pozostaną dla nas nauką i otworzą nam oczy na tę zaniedbaną gałąź naszej kultury”. Na wystawie prezentowane były przedmioty z dziedziny architektury, malarstwa i sztuki stosowanej.

Na temat wystawy:

• Otwarcie Wystawy współczesnej polskiej sztuki kościelnej im. Piotra Skargi w Krakowie , dnia 2 grudnia 1911 r., Kronika diecezji przemyskiej, 1911, z. 11, s. 614-615.