W opublikowanym niedawno Opus Opificem Probat. Księga Pamiątkowa dedykowana Jerzemu Litwinowi, dyrektorowi Narodowego Muzeum Morskiego [Gdańsk: Narodowe Muzeum Morskie, 2019] pod redakcją Roberta Domżały, Marii Dyrki i Anny Ciemińskiej ukazał się artykuł dr. hab. Michała F. Woźniaka, prof. UMK, na temat początków muzealnictwa bydgoskiego, zrealizowany w ramach naszego projektu “Muzeum w polskiej kulturze pamięci (do 1918 r.)…”, finansowanego z grantu NPRH na lata 2016-2019.
Publikacja dostępna jest w całości online: POBIERZ PDF
Zachęcamy do lektury!

Więcej na temat książki znajdziesz w odnośniku na stronie Towarzystwa Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego.

Okładka książki z postacią siedzącego mężczyzny piszącego w zeszycie na tle jeziora, fotografia czrno-biała, powyżej tytuł książki.

[mb]

Małgorzata Baka