Przed nami ostatni rok grantu “Muzeum w polskiej kulturze pamięci (do 1918 r.): wczesne instytucje muzealne wobec muzeologii cyfrowej”. Projekt w Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki na lata 2016-2019″. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w jego realizację – współpracownikom, czytelnikom i kadrze administracyjnej, badaczom oraz praktykom, którzy pomagają nam w badaniu przeszłości swoich instytucji. Mamy nadzieję, że wykonana praca już zaczyna przynosić efekty, a zainteresowanie przeszłością polskiego muzealnictwa na stałe zagości w polskiej humanistyce.

Na ten nowy, 2019 rok życzymy wszystkim, aby pamięć o muzeach była coraz większa, a przeszłość tych instytucji służyła przyszłości.

To piękne zdjęcie dewizy z puławskiej świątyni pamięci, pożyczyliśmy ze strony radosnypstrykaczFOTO