MediaLab Katowice zaprasza na warsztaty Wprowadzenie do wizualizacji danych | Summer Lab, które odbędą się 26. maja 2018 r. w Katowicach (Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek, plac Sejmu Śląskiego 2, 40-032 Katowice).

Wizualizacja danych pomaga w zrozumieniu skomplikowanych zjawisk i procesów. Może służyć jako narzędzie pomocne w analizie i badaniach, jak i stać się docelowym sposobem prezentacji informacji. Na zajęciach zostaną zaprezentowane podstawowe zasady pracy z danymi, narzędzia służące do ich obróbki i podstawowej interpretacji graficznej.

Uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę dotyczącą przetwarzania danych na potrzeby np. prowadzonych badań. Poznają podstawowe metody i narzędzia służące do wizualizacji. Warsztaty mają również na celu przygotowanie do pracy w interdyscyplinarnych zespołach (składających się m.in. z dziennikarzy, socjologów, projektantów, filozofów czy artystów, wykorzystujących wizualizację danych w swojej pracy).

PRZEBIEG WARSZTATÓW
Wprowadzenie:
– przykłady wykorzystania wizualizacji do eksplorowania danych,
– rodzaje wizualizacji – dostosowanie do specyfiki prezentowanych treści i rodzaju publikacji.
Narzędzia – prezentacja programów służących do wizualizacji.
Ćwiczenia praktyczne – obróbka danych przy użyciu podstawowego oprogramowania do edycji treścią (m.in. Excel, Google Sheets i Charts).
Analiza i podsumowanie.
Spotkanie współfinansowane ze środków Shared Cities: Creative Momentum.

Shared Cities: Creative Momentum is a European cultural platform addressing the contemporary urban challenges of European cities. SCCM is a joint project of Goethe-Institut (DE), Czech Centres (CZ), reSITE (CZ), Academy of Fine Arts and Design in Bratislava (SK), Association of Belgrade Architects (RS), Hungarian Contemporary Architecture Centre – KÉK (HU), Katowice City of Gardens (PL), KUNSTrePUBLIK (DE), Mindspace (HU), Old Market Hall Alliance (SK), Res Publica – Cities Magazine (PL). Co-funded by the Creative Europe Programme of the European Union.

ZAPISY przez formularz rejestracyjny.

Wydarzenie na Facebooku
Źródło: strona organizatora